Hulín - Juřinka

08.06.2014 18:46

V neděli 8.6.2014, za velmi slunečného a teplého počasí, bylo sehráno poslední domácí utkání mladších žáků Hulína v této sezóně, na hřiště Spartaku si přijeli zahrát mladší žáci z Juřinky, na podzim vzájemné porovnání sil skončilo jednoznačně 10:0 pro Juřinku, takže jsme jim měli co vracet. Pro úspěch v tomto zápase bylo nejdůležitější, aby se sešli starší žáci a ti mladší se mohli soustředit jen na svůj zápas, obzvláště za tak vřelého počasí, kdy síly ubývají velmi rychle, což se tentokrát podařilo a až na jednu vyjímku mladší odehráli pouze svůj zápas. Hulínští vlétli do zápasu s obrovskou chutí urvat body, rychle šli do vedení, což Juřinku překvapilo a znervóznělo, za celý první poločas se nedostali do výraznější příležitosti skórovat, zato domácí kralovali na hřišti a své šance i proměňovali, v poločase zaslouženě skóre ukazovalo stav 3:0. Jak se později ukázalo, o konečném stavu rozhodl vstup do druhé půle, domácí ukolébáni úspěšným poločasem se nestačili divit, co vše je možné, když se jde vlažně na hřiště. Co se Juřince nepodařilo za celou první půli, podařilo se záhy po vstupu do druhého poločasu, vstřelili první branku, což je nabudilo a domácí, než se dostali do tempa po přestávce, vedli už jen 3:2. Pak teprve Hulínští dokázali zvýšit aktivitu, což přineslo několik šancí na vstřelení gólu, to se také v jednom případě podařilo, ovšem spoustu akcí zavlněním sítě neskončilo. S přibývajícími minutami přebírali otěže hry hosté z Juřinky, domácí ze začali strachovat o výsledek a s ubývajícími silamí se soustředili na obranu, která ovšem ve dvou případech neodolala. Konečné skóre 4:4 a dělba bodů byla vzhledem k průběhu celého zápasu k domácím docela krutá, tentokrát si kluci tři body zasloužili a podle výrazů ve tvářích po skončení zápasu si toho byli vědomi. Každopádně jim chci poděkovat za pěkný fotbal.

Střelci: Zaoral 2x, Pecha, Neradil