Hulín - Valašské Klobouky

27.05.2014 13:24

V neděli 4.5.2014 přijel na hřiště Spartaku prověřit aktuální formu domácích sousedící tým v tabulce z Valašských Klobouk. Hosté o jedno místo lépe postaveni, jen díky skóre, chtěli potvrdit podzimní zisk tří bodů, kdy žáky z Hulína porazili 2:0. Tyto skutečnosti slibovaly napínavý a vyrovnaný souboj. V úvodu zápasu byli aktivnější hosté a vytvořili si několik šancí, ovšem míč za záda domácího brankáře nedostali. Domácí se do tempa dostávali jen pozvolna, jako by počítali s tím, že se to uhraje samo. Po zvládnutí několika horkých chvilek zjistili, že tak úplně samo to nepůjde a zvýšili snahu při napadání. Tím si vytvořili také několik příležitostí, žádná z nich ale brankou neskončila, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0. Do druhé půle domácí vstoupili aktivně, zvýšený tlak brzy přetavili ve vedoucí branku, čímž pevně uchopili kormidlo zápasu. Hosté si sice vytvořili několik šancí i v druhém poločase, většinou šlo o střely ze střední vzdálenosti, které likvidoval pozorný brankář domácích Martin Horák, o dorážky se postaral, na postu stopera výborně a obětavě hrající, Vojta Neradil. Několikrát vykopával míč z brankové čáry, a tím přispěl k prodloužení série zápasů bez obdržené branky na tři v řadě. S "jistotami" vzadu se zlepšil i výkon vepředu, kde se dařilo postupně skóre navyšovat až na konečných 4:0. Už tradičně se o branky domácích převážně postarala hlavní ofenzivní síla, výborně hrající Zdeněk Zaoral, který už měl v nohách celý zápas za starší žáky. V závěru dobře se vyvíjejícího zápasu tak byl prostor zapojit do hry i mladší hráče z lavičky, kteří mohli načerpat další potřebné zkušenosti. Myslím, že zápas se musel přihlížejícím líbit a nezbývá než klukům poděkovat za předvedený výkon, díky.

Střelci: Zaoral 3x, Pecha 1x