Paseky Zlín - Hulín

21.05.2013 18:59

V sobotu 18.5.2013 vyrazili Hulínští žáci dobýt tvrz pod Jižními svahy ve Zlíně, na hřišti s umělou trávou klubu s nejvíce vstřelenými góly v soutěži, SK Paseky. Na podzim v Hulíně vzájemné porovnání sil dopadlo jednoznačně pro Zlínské 0:7, i přes tíhu tohoto faktu a s vědomím, že tentokrát Hulíňákům chybí pět hráčů základní sestavy a na střídačce nemají nikoho, tudíž musí všichni odehrát celý zápas, vstoupili do hry s velkým odhodláním a chutí zabojovat o to odejít po zápase se vztyčenou hlavou. Začátek se poměrně vydařil, dlouho jsme drželi velmi přijatelný bezgólový stav (první branku jsme obdrželi až cca v 15 minutě). Domácí jsme do zakončení moc nepouštěli, byl to takový poziční boj ve středu hřiště, když už domácí vystřelili, podržel tým gólman. Občas se podařilo i zahrozit z rychlých protiútoků, které jsme ovšem nedokázali proměnit (náš klasický problém s koncovkou). S postupem času se začal víc a víc projevovat úbytek sil a nevyrovnanost kádru (z důvodu absencí), domácí tak zvyšovali tlak a rovnoměrně s tím i skóre, až na 5:0 v poločase. V druhé půli se zápas vyvíjel stejně jako v té první, nejprve jsme nesmírnou bojovností, zahušťováním a napadáním ve středu hřiště brzdili soupeře v rozletu, s přibývajícími minutami však docházely síly a Zlínští tak mohli navyšovat skóre. I po přestávce jsme se dostali k několika rychlým protiútokům, proměnit se však podařil jen jeden. Závěrečný hvizd tak zastavil skóre na 10:1, což bylo za daných okolností velmi přijatelné. Chtěl bych poděkovat všem klukům zúčastněným na tomto "mači" za příkladnou bojovnost a hru kolikrát i za hranicemi svých možností, většina z nich odehrála svůj první celý zápas bez střídání. Doufám, že do příště se podaří marodům i nemarodům dát dohromady natolik, aby mohli nastoupit, abychom opět nemuseli hrát jen s torzem týmu.

Střelec: Zaoral